Maastike kaugseire töörühm

Kestliku maakasutuse tippkeskus

Tutvustus

Tartu Ülikooli Tartu Observatooriumi kaugseire osakonna taimestiku kaugseire töörühma liikmed on rahvusvaheliselt tunnustatud teerajajad kiirgusülekande teoorial põhineva peegelduse modelleerimise teoreetiliste aluste väljatöötamisel ja peegeldusmudeli inversioonitehnoloogia rakendamisel.

Töörühma peamine eesmärk on töötada välja ja rakendada uusi meetodeid, mis kasutavad uusi andureid, et parandada taimestiku dünaamika prognoosimist ja prognoosihorisontit kogu maailmas. Rühm on saavutanud fundamentaalset edu taimestiku struktuuri kaugseire alal, nimelt kvantifitseerides lehtede rühmituse taset võrreldes juhusliku jaotusega, lehtede nurkade jaotust ja kaardistades metsa tausta mitmel platvormil.

Rühm tegeleb aktiivselt süsinikuringe modelleerimisega ja funktsionaalse, ökoloogilise mitmekesisuse hindamisega kaugseireandmete abil. Rühm osaleb aktiivselt rahvusvahelises valideerimistegevuses ja satelliidipõhiste kaugseireülesannete toetamises. Töörühma juhib kaasprofessor Jan Pisek.

slider image
slider image

Roll

Tartu Observatooriumi rühm vastutab eelkõige järgmiste ülesannete eest:

  • Spektriliste liikide ja koosluste kontseptsiooni kasutamine, et suurendada meie arusaamist bioloogilise mitmekesisuse dünaamikast eri ruumilistes ja ajalistes mõõtkavades, kasutades kõrge resolutsiooniga kaugseireandmeid;
  • Kiirgusülekande simulatsioonide kui tõhusa lähenemise tutvustamine, hindamine OPTRAM-mudeli universaalseks parametriseerimiseks mulla niiskuse väljaselgitamiseks kõrge resolutsiooniga kaugseireandmetega (Sentinel-2/Landsat-8 vaatlused).

Teadus- ja arendusasutus

client-logo

Rahastajad

Haridus- ja Teadusministeerium

Haridus- ja Teadusministeerium

Eesti Teadusagentuur

Eesti Teadusagentuur